top of page

Żyj zdrowo - to proste

  • Zdjęcie autoraMaria Jagiełło - dietetyk

Dlaczego łatwiej odchudzać się z dietetykiem?Dlaczego łatwiej odchudzać się z dietetykiem?


5 powodów, dla których warto odchudzać się z dietetykiem?

Utrzymanie szczupłej sylwetki dla kogoś, kto nie zna się na fizjologii naszego organizmu oraz metabolizmie składników pokarmowych jest niezwykle trudne. Dodatkowo nie ułatwia tego rynek spożywczy, który zasypuje nas przetworzoną żywnością. Nadmiar informacji internetowych na temat zdrowego żywienia również przytłacza i często wprowadza w błąd zwykłego konsumenta. Jak w tej dżungli się odnaleźć? Z pomocą może przyjść doświadczony i profesjonalny dietetyk. Oto 5 powodów, dla których warto odchudzać się z dietetykiem:

1. Dietetyk wskaże Twoje największe błędy żywieniowe, które prowadzą do przybierania na wadze.

Złe nawyki żywieniowe prowadzą m.in. do odkładania tkanki tłuszczowej. Bardzo trudno na początku zmienić wszystko, ale świadomość 2-3 błędów żywieniowych, które są źródłem nadwagi ułatwia skupienie się na nich.

2. Dietetyk optymalnie zaplanuje godziny posiłków i ich wielkość.

Aby regularnie spożywać posiłki musimy je mądrze rozplanować i dostosować do naszego rytmu dnia, upodobań, możliwości spożywania w godzinach pracy. Łatwiej wprowadzać zmiany żywieniowe, jeśli są nam przyjazne i nie stawiają naszego życia na głowie.

3. Dietetyk dobierze kaloryczność Twojej diety podczas odchudzania.

Dzięki zastosowaniu bioimpedancji podczas analizy składu ciała określana jest podstawowa przemiana materii, która jest praktycznym wyznacznikiem kaloryczności diety.

4. Dietetyk kontroluje proces odchudzania.

Analiza składu ciała na wizytach kontrolnych monitoruje zawartość w organizmie tłuszczu, mięśni i wody. Mądre odchudzanie to spalanie tylko tłuszczu. Profesjonalnie zbilansowana dieta nie prowadzi do niedoborów pokarmowych.

5. Dietetyk motywuje do działania.

Systematyczne wizyty u dietetyka motywują do odchudzania. Na bieżąco w gabinecie dietetycznym wyjaśniane są wszystkie problemy i wątpliwości oraz wyłapywane drobne błędy podczas stosowania zaleconej diety. Po każdej kontroli dieta coraz bardziej dopasowywana jest do potrzeb organizmu i możliwości pacjenta.


Maria Jagiełło – dietetyk Warszawa, dietetyk Łódź

bottom of page